Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

КАКВА БРУКА : Бојата за коса почна да му тече по лицето, а тој не ни забележа (видео)

Адвокатот на Доналд Трамп, Руди Џулијани, се обрукал на навистина неверојатен начин и за време на прес-конференцијата на која требало да открие докази за масовната изборна кражба. Но за наводната кражба никој немал време да мисли, откако на Џулијани по лицето почнала да му се слева бојата за коса.

Џулијани за време на пресот тврдел дека има стотици докази за кои се заколнал дека нема да ги сподели за да не ги доведе во опасност животите на неговите сведоци, но толку многу се потел што буквално почнал да тече.

„Бојата за коса или бронзерот му тече и тој нема појма. Плачам од смеење“; ова е само еден од бројните коментари под видеото.

А после овој настап на Џулија навистина ќе му биде тешко да ги натера луѓето да го сфатат сериозно.  

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...