Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Еве какво време не очекува денес

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе дува умеран, а вдолж Повардарието и засилен северен ветер. Во текот на ноќта облачноста од север ќе се зголемува, а ветерот дополнително ќе засили.

Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 3, а максималната ќе достигне од 11 до 17 степени.

Во Скопје сончево со мала облачност, попладне со умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне 12 степени.

Под влијание на продор на студена воздушна маса во сабота ќе дува силен северен ветер, а на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег. Дневната температура осетно ќе се намали. Од недела продолжува стабилното време со значително пониски утрински температури, кои во поголем дел од земјава ќе се спуштаат под -5 степени.https://display.nativemedia.rs/display/index.php?page=query/items/&aduid=1383&width=100%&height=0&displaytype=0&native=1&page_data=07f09ea90033e4717187452d93780b7f&time=1605863887&deliver=vecer.mk&search_keywords=&page_referrer=aHR0cHM6Ly92ZWNlci5tay9ub2RlLzUzOTQzNg==&page_title=%D0%92%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BE%20%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0%20%D1%81%D0%BE%D0%BD%D1%87%D0%B5%D0%B2%D0%BE%20%D0%B8%20%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%BE&meta_description=%D0%92%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BE%20%D1%9C%D0%B5%20%D0%B1%D0%B8%D0%B4%D0%B5%20%D1%81%D0%BE%D0%BD%D1%87%D0%B5%D0%B2%D0%BE%20%D1%81%D0%BE%20%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B0%20%D0%B4%D0%BE%20%D1%83%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B0%20%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0%20%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%87%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82.%20%D0%9F%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B5%20%D1%9C%D0%B5%20%D0%B4%D1%83%D0%B2%D0%B0%20%D1%83%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BD%2C%20%D0%B0%20%D0%B2%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%B6%20%D0%9F%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE%20%D0%B8%20%D0%B7%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BD%20%D1%81%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD%20%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5%D1%80.%20%D0%92%D0%BE%20%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%82%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%BD%D0%BE%D1%9C%D1%82%D0%B0%20%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%87%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%20%D0%BE%D0%B4%20%D1%81%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%80%20%D1%9C%D0%B5%20%D1%81%D0%B5%20%D0%B7%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D1%83%D0%B2%D0%B0%2C%20%D0%B0%20%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BE%D1%82%20%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%BE%20%D1%9C%D0%B5%20%D0%B7%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B8.&imp_ads=NjMwMy0xXzc0NzItMQ==

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...