7 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Ќе оставите добар впечаток на разговорот за работа. Можете да се надевате на позитивни промени на овој план. Во љубовта ви се отвора прилика да дојдете до ново познанство со лице со кое ќе имате интересна врска.

БИК

Во целосен расчекор сте со надредената личност. Имате впечаток дека идеите на другата страна само ќе го уназадат работниот процес. Не ви успева со партнерот да постигнте договор поради тврдоглавоста на двајцата. Проблеми со грлото.

БЛИЗНАЦИ

Ќе се обидете да ги подобрите личните односи или ако сте уште сами ќе воспоставите нови , но тоа ќе оди час горе ,час долу. Сметајте на тоа. Во деловните работи немате никакви проблеми , освен мали нервози . Искористете ги ситуациите. Прошетајте се на воздух.

РАК

Задоволни сте од стабилната работна ситуација и особено со соработка со странски. Имате блокада да ги покажете емоциите. Симпатијата поради тоа мисли дека не ви се допаѓа. Стомакот е чувствителен.

ЛАВ

Амбициозни сте во финансиска смисла. Ве интересираат првенствено обврски кои носат пари. Заинтересирани сте за личност, но не сте сигурни каков став има таа кон вас. Внимавајте на храната.

ДЕВИЦА

Ако сакате да остварите напредување на полето за работа, ќе морате да ја промените стратегијата која ја користите. Доколку ви се допаѓа личност родена во огнен знак очекувајте интересна средба.

ВАГА

Ве очекува поволен ден на работа. Ќе бидете пофалени за извршените задачи. На слободните им се допаѓа личност која делува некако недефинирано, ќе сакате подобро да ја запознаете.

ШКОРПИЈА

Не успевате да ги решите проблемите на работа поради што се чувствувате фрустрирано. Задоволни сте од ова поле. Партнерот ви пружа чувство на заштита и емотивна стабилност. Проблеми со урогениталниот систем.

СТРЕЛЕЦ

Преокупирани сте од лошата финансиска ситуација. Загрижени сте како да го зголемите изворот на приходи. Работните обврски ги одработувате рутински. Осамени сте, но трпеливо го чекате новиот партнер. Стомакот е проблематичен.

ЈАРЕЦ

Очекувате прилив на финансии, но добивата информација дека до тоа нема да дојде. Многу сте загрижени поради пари. Работата ја работите без желба. Не ви годи самотија. Саката емотивна стабилна врска. Не сте расположени.

ВОДОЛИЈА

Работата доцни со реализација, доцнат и финансиите. Под стрес сте поради тоа. Комуникацијата со партнерот е лоша. Ви пречи тоа што не се разбирате. Проблеми со циркулацијата.

РИБИ

Уште ќе бидете под впечаток на некои тажни мисли , но тие полека ве напуштаат и на нивно место доаѓаат поведри , така што и односите се подобруваат. Ќе се трудите јасно да го изразите своето мислење и ќе бидете во право , но вашите пшефови поради сопствената несигурност нема тоа да ви го признаат.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести