7 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

АВСТРАЛИЈА ЗАБОРАВИ НА КОРОНА ВИРУСОТ

Рагбито е свето за нив.

Некои имаат мајка, некои имаат маќеа. Отсекогаш било така.

Додека беа во Австралија, тие размислуваат за организирање на сите тениски турнири во Мелбурн во јануари, со цел да се одбегне вирусот корона и воопшто да се одржи Австралија опен, рагбистите на истиот континент не се грижат, тие играат, а 50.000 навивачи ги гледаат од трибините.

Маската е мислена именка!

Дуелот помеѓу Нов Јужен Велс и Квинсленд Марунс го следеа 49.155 навивачи! Квинсленд победи со 20:14 на спортски настан што се одржа пред најголемиот број на гледачи од почетокот на пандемијата на вирусот корона во март.

Се разбира, целиот свет беше земен во предвид.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести