Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Времето во утринските часови ќе биде променливо облачно, а преку денот сончево со мала облачност и со слаб претежно североисточен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 6, а максималната ќе достигне од 10 до 17 степени целзиусови.

Во Скопје, утрото ќе биде променливо облачно, а во текот на денот сончево со мала облачност. Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне до 13 степени.

Утре ќе преовладува сончево време со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер, а кон крајот на денот под влијание на продор на студена воздушна маса ќе дува засилен северен ветер и облачноста ќе се зголеми. Во сабота дневната температура значително ќе се намали, а на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег. Од недела продолжува стабилното време со значително пониски утрински температури.

најчитани вести

Забава

ОВЕН Работа: Под голем стрес сте на работа. Не само што имате проблеми за реализација на плановите, туку добивате лоши вести за финансиите. Љубов:...

Забава

Сансевиерија е цвеќе кое не бара многу грижа – се пресадува на секои 2 до 3 години во малку поголема саксија Почвата треба да...

Македонија

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на кој не се предложени нови рестриктивни мерки за заштита од Ковид-19, потврдија за МИА од Министерството...

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...