Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

АВСТРАЛИЈА ЗАБОРАВИ НА КОРОНА ВИРУСОТ

Рагбито е свето за нив.

Некои имаат мајка, некои имаат маќеа. Отсекогаш било така.

Додека беа во Австралија, тие размислуваат за организирање на сите тениски турнири во Мелбурн во јануари, со цел да се одбегне вирусот корона и воопшто да се одржи Австралија опен, рагбистите на истиот континент не се грижат, тие играат, а 50.000 навивачи ги гледаат од трибините.

Маската е мислена именка!

Дуелот помеѓу Нов Јужен Велс и Квинсленд Марунс го следеа 49.155 навивачи! Квинсленд победи со 20:14 на спортски настан што се одржа пред најголемиот број на гледачи од почетокот на пандемијата на вирусот корона во март.

Се разбира, целиот свет беше земен во предвид.

најчитани вести

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...