Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СКОПЈЕ ГОРИ: 627 ЗАРАЗЕНИ И 6 ПОЧИНАТИ – еве ја состојбата по општини

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во Скопје од почетокот на епидемијата изнесува  21984, од кои активни 9059

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 565

• Гази Баба – 1323

• Аеродром -1318

• Карпош – 1160

• Центар – 1105

• Кисела Вода – 1109

• Ѓорче Петров – 742

• Бутел – 477

• Шуто Оризари – 153

• Студеничани – 41

• Сарај – 129

• Арачиново -32

• Илинден – 226

• Сопиште – 61

• Чучер Сандево – 101

• Петровец –111

• Зелениково -60

• Странец – 160

• Нераспределен- 184

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...