Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ХАОС ВО МОСКВА – ГОРИ ГЛАВНАТА КОВИД БОЛНИЦА (видео)

Облак од чад забележан е над болницата во Комунарки, еден од главните московски центри за лечење од корона вирус јавиле руските медиуми.

Телевизија НТВ објавила дека пожарот избил во еден од болничките комплекси.

Новинската агенција РИА јавила дека од околно оделени на руското Министерство за вонредни ситуации соопштиле дека знаат за инцидентот и дека во тек е истрага.

Засега нема податоци за тоа дали има повредени во пожарот.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...