Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Владата препорачува КРИЗНА СОСТОЈБА НА ЦЕЛА ТЕРИТОРИЈА

Владата ќе препорача на претседателот на државата и на советот за безбедност прогласување на кризна состојба, која треба да се однесува најверојатно на територијата на целата држава, објави ТВ 24.

Според извори на ТВ 24 кризната состојба не значи полициски час, ниту карантин, туку состојба која ќе овозможи подбро фунакционирање на институциите и на фунакциите на државата – на полицијата, на здравството, на армијата.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...