Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Што се случува со Тања Савиќ ?!

Фолк-пејачката Тања Савиќ последните денови беше во центарот на вниманието на јавноста поради јавните препукувања со нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ и неговата мајка.

Таа тврди дека нејзиниот сопруг намерно ја разделил од децата и дека таа ќе стори се за да ги врати, но нејзините соседи од селото Радинац откриваат како таа се однесувала во изминатите неколку дена.

Тања воопшто не ни е јасна. Ние ја познаваме уште од мали. Таа секогаш беше пријатна, добра, нормална, но не разбираме што прави сега. На почеток кукаше, плачеше и бараше помош на телевизија, што е сосема нормално затоа што ги изгуби  децата. Потоа се вмеша и државата да и помогне, а таа реши да ги исклучи државните органи од целиот процес и да ангажира адвокат да ја води битката. Па, како сега? , Изјавил еден сосед за списанието „Свет“.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...