Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Еве од што стравуваат хороскопските знаци

Секој човек си има свои стравови, а секој хороскопски знак има некоја несигурност во својот карактер… Дознајте кои се најголемите стравови што ги кријат хороскопските знаци во себе…

Овен

Делува самоуверено, но полн е со сомнежи и самиот си наметнува притисок дека мора да биде најдобар.

Бик

Се плаши од секакви промени во животот, затоа што се плаши од непознатото и од работите на кои се нема навикнато.

Близнаци

Го кријат лошото расположение и тага, бидејќи сакаат да остават впечаток дека постојано се среќни и задоволни.

Рак

Никогаш не им веруваат целосно на луѓето во својот живот.

Лав

Сака да им биде потребен на другите 24 часа дневно, бидејќи така се чувствува посилно и подобро.

Девица

Девиците сакаат потврда од сите дека се добри во тоа што го прават.

Вага

Симпатичните Терезии не знаат и не сакаат да им кажуваат „не“ на луѓето.

Скорпија

Најголемата тајна и страв на Скопријата е неуспехот.

Стрелец

Стрелците страдаат поради себичноста на другите луѓе, но се претвораат дека се’ е во ред.

Јарец

Постојано ја преиспитуваат својата вредност и се прашуваат дали се доволно добри.

Водолија

Тие потајно се плашат дека луѓето не ги прифаќаат такви какви што се.

Риби

Тие тонат во самотија и наместо да се соочат со проблемите или со луѓето што ги предизвикуваат, тие бегаат од конфликтни ситуации.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...