Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Ова е најлесен начин за слабеење

Губењето килограми без голем напор и диети е сон на многу луѓе. Еве рецепт со чија помош овој сон ќе ви стане јаве.

Овој напиток согорува масти речиси веднаш!

Потребни состојки:

– цимет

– мед

– вода

Начин на приготвување: Додадете лажичка цимер во 250 мл зовриена вода. Оставете да се олади, па додадете 2 лажички мед. Почекајте убаво да се излади пред да додадете мед затоа што топлата вода ќе го намали дејството. Пијте го овој напиток секој ден, и ќе забележите разлика. За да дојдете до посакуваниот резултат ќе ви треба околу еден месец. 

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...