Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ТАЖНА ВЕСТ: Почина Бојо Андрески

По кратко боледување, и сериозни компликации во последните денови, вечерва почина професор доктор Бојо Андрески, основач и сопственик на првиот приватен Универзитет во Република Македонија, Европски Универзитет.

Бојо Андрески, роден 1960 година, беше лидер во приватното образование во Македонија, отворајќи го првиот факултет, кој подоцна прерасна во првиот приватен Европски Универзитет на Република Македонија.

Лидер на партија на правдата, сопственик на печатеното издание на весникот Вечер, основач и сопственик на првиот Универзитетски центар за стоматологија, секогаш ќе остане запаметен како претприемачки човек со силен карактер, визија и грижа за сите околу себе.

Човек со срце како планина, татко на две ќерки и дузина внуци…

Почивај во мир!

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...