Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

МАГИЧНО: КОКА-КОЛА СО НОВАТА РЕКЛАМА ДОПРЕ ДО СРЦАТА НА СИТЕ

Coca-Cola ја објави својата новареклама за Божиќ со што може да започне Божиќното славење. Милиони луѓе ширум светот со нетрпение ја чекаа новата реклама, а она што Coca-Cola го исфрли остави стотици илјади во солзи.

Новата реклама покажува татко кој заминува од дома за работа на далечинска ветерница, а неговата ќерка му дава писмо за Дедо Мраз кое заборава да го достави до поштата. Рекламата подолу покажува за што сè татковците се способни да направат за своите деца, а настанот на крајот од рекламата предизвика илјадници луѓе да плачат дека не ги кријат своите емоции на YouTube.

  • Подарете нешто овој Божиќ што само вие можете да го дадете, стои во описот на рекламата.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...