Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Трамп пред неколку часа преку „Твитер“ најави дека корупцијата со гласачките ливчиња ќе биде откриена вечерва на „Фокс њуз“

Republican presidential candidate Donald Trump speaks at a rally at the Fort Worth Convention Center on February 26, 2016 in Fort Worth, Texas. Trump is campaigning in Texas, days ahead of the Super Tuesday primary.

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска ќе ги посети Националните гробишта во Арлингтон, соопшти Белата куќа, што ќе биде прво негово јавно појавување по соопштувањето на резулатите од претседателските избори.

Трамп и првата дама Меланија Трамп ќе ги посетат гробиштата за да го одбележат Денот на бранителите, изјави за Ројтерс портпаролот на Белата куќа Џад Дир.

Претходно американскиот државен обвинител Вилијам Бар ги овласти федералните обвинители да отворат истраги за нерегуларности во гласањето. Администрацијата на Трамп го повика Министерството за правда да ги испита тврдењата за измама, а изборниот штаб на Трамп покрена неколку тужби во повеќе држави.

Трамп пред неколку часа преку „Твитер“ најави дека корупцијата со гласачките ливчиња ќе биде откриена вечерва на „Фокс њуз“.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...