Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

НЕ ВОЈУВАЛЕ ДУРИ ДВА ВЕКА, СЕГА ЈА КРЕНАЛЕ ЦЕЛА ВОЈСКА НА НОЗЕ…

Број на ново заразени од корона во Швајцарија и соседното кнежевство Лихтенштајн пораснал на 8,270, соопштиле денес швајцарските здравствени власи.

Во однос на вчерашниот број на заразени пораснал за дополнителни 2.500

Тоа е пораст во однос на вчерашниот ден кога број на новозаразени изнесувал 5.980. Вкупен број на заразени од ковидвирус пораснал на 243.472.

Во последните 24 часа број на починати од корона вирус пораснал на 86 на вкупно 2.769.

Број на хоспитализирани се 304 од вкупно 9.752, а владата вработила воени службеници да помогнат на здравствениот систем, кој тешко се справува со наглиот пораст на број на пациенти.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...