6 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

299 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (09/10.11.2020) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 299 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести