Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

КОНЕЧНО ОТКРИЕНО: Еве зашто Кралицата Елизабета никогаш не носи маска

Кралскиот експерт Роберт Лејси рече дека од кралицата Елизабета може да се побара да стави маска на лицето во Кенотаф во недела.

На „Vanity Fair“, Лејси рече: „Чудно е што цело време откако трае КОВИД пандемијата во Велика Британија, самата кралица никогаш не била фотографирана како носи маска на лицето.

Лејси вели дека е зачуден зошто кралицата досега не направила такво нешто!

Тој рече: „Официјалното објаснување беше дека постои едно  правило за нејзиното височество и друго правило за другите, или пак затоа што кралицата и пренесува порака на цела Англија дека се приближуваат убавите времиња кои не чекаат без маска. (второто беше иронично) “.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...