Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ТРАМП ќе ја докажува измамата со некролози од “МРТВИ ГЛАСАЧИ”

Како дел од кампањата за оспорување на изборните резултати, американскиот претседател Доналд Трамп планира да одржи неколку митинзи преку кои ќе се обиде да добие поддршка за продолжување на својата борба.

Според портпаролот на неговата кампања Тим Муртау, Трамп планира да побара повторно броење гласови во неколку сојузни држави.

Трамп ќе се обиде да ги поткрепи своите тврдења за изборни измами со објавување некролози за мртви луѓе кои гласале на изборите, кажа Муртау.

За тоа време, Џо Бајден веќе почна да ја планира транзицијата.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...