Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ОВАА ГРЕШКА НЕМА ДА ЈА ЗАБОРАВИ НИКОГАШ И НЕМА ДА МУ ТЕКНЕ ДА ЈА ПОВТОРИ

Египетски државјанин кој живее во Кувајт фрлил 8.000 кувајтски динари (околу 22.000 евра) во ѓубре поради небрежност, пишува Ал Калеј, дневен весник од Обединетите Арапски Емирати.

Откако подигнал пари од банка, човек чиј идентитет не бил откриен ги ставил во голема пластична кеса во градот Џабрија во западен Кувајт.

Кога излегол од својот дом да го извади ѓубрето, Египќанецот се збунил, па наместо кесата за ѓубре, тој ја зграпчил кесата со банкноти.

Забуната ја открил кога отишол да ги провери парите. Залудно трчал по улицата каде што, за негово жалење, можел само да утврди дека камионот на комуналците веќе ги испразниле кантите.

Според кувајтскиот весник „Ал-Раи“, несреќниот Египќанец се обратил до локалните власти за помош и им покажал потврда од банката за подигнати пари.

Локалната полиција ја презела истрагата, но шансите да ги пронајде изгубените пари ги сметаат за мали.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...