Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

(фото) ПУКАЊЕ ВО ЧАИР- ВРИЕ ОД ПОЛИЦИЈА

Нешто по полноќ имало престрелка во скопската населба Чаир дознава медиа.мк.

Полицијата го блокираше сообраќајот и се вршат контроли.

Инцидентот се случил во делот наречен „Чаирчанка“, во близина на маркетот „Авто лидер“.
Подетални информации се очекуваат од МВР во текот на утрешниот ден.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...