Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

(18+ фото и видео) ХОРОР ВО ВИЕНА: Седум убиени и неколкумина повредени во напад на синагога

Според првичните сомнежи станува збор за терористики напад во центарот на Виена. Во престрелките , како што соопштуваат од полицијата, настрадале седум лица, од кои еден е од напаѓачите , кој сам се разнел, додека останатите се во бегство.


Министерот за внатрешни работи на Австрија Карл Нехамер изјавич дека најверојатно се работи за терористички напад во кои има мртви и повредени.
Нападот се случил нешто по 20 часот, а првичните сознанија велт дека бил изведен од четворица напаѓачи.
Паралелно се лиферуваат информации и за втор напад во ресторан кде имало повредено лице.


Центарот на Виена е преплавен од полиција, а портпаролот на полицијата ги повикал жителите да останат мирни и да не ги напуштаат своите домови.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...