10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ВО СКОПЈЕ Е КРИТИЧНО 5.042 АКТИВНИ СЛУЧАИ – Еве ја состојбата по општини

инистерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 230  нови случаи во Скопје и 58 оздравени.  

Починати се  6 пациенти од Скопје  на возраст од 45,52, 63, 67, 68 и 84 години.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во Скопје од почетокот на епидемијата изнесува  14272, од кои активни се 5042.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 275

• Гази Баба – 650

• Аеродром -869

• Карпош – 741

• Центар – 668

• Кисела Вода – 649

• Ѓорче Петров – 402

• Бутел – 266

• Шуто Оризари – 53

• Студеничани – 21

• Сарај – 38

• Арачиново -10

• Илинден – 121

• Сопиште – 43

• Чучер Сандево – 28

• Петровец –38

• Зелениково -16

• Странец – 45

• Нераспределен- 109

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести