Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ЧУДО НА НЕБОТО НАД ПОДГОРИЦА !!!

Земските остатки блаженопочинатиот црногоцско-приморски Митрополит Амфилохие денес е погребан во крипта во Соборниот Храм Христово воскресение во Подгорица.

После говорот, ковчегот со телото на митрополитот Амфилохие положен е во криптата. Од саканиот митрополит денес се простиле илјадници жителите на Подгорица, а многумина ноќта ја поминале пред Храмот.

Криптата во која ќе бидат погребани земските остатки на митрополитот Амфилохие ќе биде покриена со земја од Јасеновац, Косово и Црна Гора.

Со тоа исполнета е една од желбите на митрополитот, да почива во подгоричкиот храм, кој е духовен центар на Митрополијата, изграден во негово време а ковчегот и криптата да бидат покриени со земја од три дела на “српска земја“.

Во еден момент на небото се покажал крст формиран од облаци:

“Стигнал горе“ – пишува во коментарот.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...