Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Еве што значење има АКО ДУХ ВИ СЕ ПОЈАВИ ВО СОНОТ !

Сонувањето е можеби еден од најмистериозните аспекти на природното човечко искуство. Луѓето секогаш се обидувале да толкуваат какви пораки им испраќа потсвеста преку одредени соништа. Таков мистериозен природен феномен честопати може да изгледа паранормално, а многу луѓе се прашуваат дали духовите можат да ве контактираат во сон?

Се разбира, дури и ако не верувате во духови, сепак е интересно да се знае што значи да се сонува  дух.

Нашата потсвест комуницира со нас преку симболи и метафори. Значи, треба да се запрашаме што симболизира духот?

Духот од сонот обично се однесува на незавршената работа што треба да ја направите затоа што ве „прогонува“.

Ако ви пречи деловна задача некое време што во никој случај не сте подготвени да ја исполните, можно е затоа да сонувате дух. Така, потсвеста ве принудува да се соочите со вашите стравови и обврски.

Може ли духовите да ги посетат нашите соништа?

Иако духот во сон е едноставно симбол кој ви дава до знаење дека треба да завршите некоја незавршена работа, многумина веруваат дека е можно да се доживее посета на вистински дух за време на сонот. Ако сте го доживеале ова, вреди да го отворите умот за можноста духовите да можат да ги посетуваат луѓето во соништа за да даваат пораки, предупредувања или само да воспостават контакт.

– Ако сонувате дух на личност што не ја познавате, тоа може да биде показател дека има дух во вашиот дом – вели Рене Ват, професионален толкувач на соништа.

Некои веруваат дека духовите на починатите најблиски навистина ќе можат да се поврзат со нас во „просторот на соништата“.

Објаснување за сите скептици

Се разбира, сите не веруваме во духови. Едноставно објаснување за изгледот на починат сакан во сон значи дека ни недостасува. Самиот дух е симбол на одложување, но ако ви се појави личност што некогаш сте ја познавале, тоа е само начин на потсвеста да се бори против тагата.

Без разлика дали верувате дека во соништата остварувате вистински контакт со духовниот свет или едноставно практикувате премногу активна имагинација, соништата со духови можат да бидат корисни за вас.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...