Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЦЕЦА СЕ ВЕРИ пристигнуваат честитки од сите страни (фото)

Манекенката Цеца Живојиновиќ, која јавноста ја запозна како девојка на Александар Радојчиќ, се верила вчера, и веднаш се пофалила на Инстаграм.

Таа во приказна на Инстаграм објавила фотографија на која се гледа како се држи за рака со дечкото, додека на рака и блеска веренички прстен.

Меѓу први кои и честитале на Цеца била нејзината пријателка манекенка Кристина Периќ, која ја објавила фотографијата на среќниот пар.

– Мојата најдобра пријателка се мажи. Ви честитам на двајцата – напишала Периќ под фотографијата.

Да потсетиме, Цеца со новиот дечко е само осум месеци, а пред него била во врска со Александар Радојчиќ, со кој како што тогаш се пишувало…

Раскинала поради далечината, бидејќи нејзината работа е повеќе во Америка, додека глумецот во тоа време имал многу ангажман во Србија и регионот, и неможел да патува.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...