11 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

ЕВЕ КАКО ДА ИЗГУБИ ГЛАВА И ПАМЕТ ПО ВАС: Седум причини поради кои мажите се врзуваат за жените

Заљубеноста е минливо чувство, а љубовта се раѓа во моментот кога ќе ја прифатиме другата страна со сите свои доблести и маани. Иако мажите се визуелни суштества и паѓаат на физичкиот изглед на жената, тие се вљубуваат само кога ќе почнат да го запознаваат нејзиниот карактер и како нејзиното однесување, ставови за животот, вредности што и се важни …

Ако сте на почетокот на врската и не сте сигурни дали вашиот сакан маж навистина ќе ве обожава, ви откриваме седум ситници на кои веројатно не обрнувате внимание заради слепило со loveубов, и поради кои тој ќе биде силно приврзан за вас.

1. Кога ќе го насмеете

И мажите и жените сакаат да имаат духовита и забавна личност покрај себе. Секој пат кога ќе успеете да го насмеете вашиот партнер, бидете сигурни дека тој ќе се заљуби во вас уште повеќе.

2. Кога ќе заспиете на неговото рамо

Во природата на мажот е да биде заштитник на понежниот пол. Кога ќе заспиете на рамото на партнерот откако ќе гледате филм или водите љубов, тој ќе го доживее како посебен вид на интимност, а со тоа ќе го врзете уште поцврсто за себе.

3. Кога ќе се разбуди покрај тебе

Мажите сакаат да се будат порано и да ја гледаат својата љубов додека таа сè уште спие во кревет. Ова е, се разбира, тешко за нив да го признаат, но тие го прават тоа почесто отколку што можете дури и да си замислите. Следниот пат кога ќе се разбудите и ќе го видите вашиот партнер како ве гледа, бидете сигурни дека мисли дека е многу среќен што ве има покрај себе.

4. Кога за прв пат ќе го поминете денот во кревет

Дневно или вечерно излегување може да биде интересно и полно со емоции, но вистинската страст доаѓа само кога поминувате 24 часа заедно со вашата „посилна половина“. Тогаш сфаќате дали сте навистина еден за друг, бидејќи ако ви здодее, вашата врска веројатно нема да преживее.

Но, ако сфатите дека сте одлични како двојка, дека се забавувате кога се будите заедно, пиете кафе во опуштена атмосфера, подготвувате ручек, миете садови, шетате, гледате филм и легнувате заедно навечер, се чувствувате исполнето цело време. И за среќа, знајте дека е вистинскиот не само од ваша, туку и од негова гледна точка. Ова може да биде моментот кога мажот за прв пат сфаќа дека е сериозно заљубен во вас.

5. Кога повторно ќе се видите после долго разделување

Одење на службено патување, посета на роднини кои живеат во друг град, одмор без „посилната половина“ …  Сите овие можат да бидат стресни ситуации ако неодамна сте започнале да се забавувате. Но, во исто време, краткорочното разделување е одлична „лакмусова хартија“ за вашата врска.

Кога сте разделени, почнува да чувствува колку навистина му недостасувате; тогаш стануваат уште поприврзани за вас и посакуваат повеќе да не сте разделени.

6. Вие сте со него во тешки моменти

Мажите ретко бараат помош или се жалат на проблеми на работа, во семејството или со пријателите, но многу им значи кога партнерот ќе им даде до знаење дека таа е таму и дека можат да и се обратат. Тие ценат кога девојката е со нив во тешки моменти.

7. Кога првпат се карате

Ја знаете популарната изрека: „По расправија, сè е послатко.“  Ова, се разбира, не значи дека треба да се расправате без навистина голема причина, но ако по дискусијата и двајцата сте подготвени да разговарате и да видите што ја започна кавгата, вие сте на одличен пат . Ова значи дека и двајцата сте зрели и подготвени да направите отстапки за опстанок на врската, а со тоа да се врзувате повеќе едни со други.

Покрај тоа, мажите често знаат да покренат расправија само за да видат дали имаат остра жена покрај себе или жена што ќе се согласи со секоја реченица што ќе ја изговори. Кога ќе започнете адекватно да ги браните своите ставови наместо да молчите и да ја „голтате јадицата“, тоа ќе му се допадне многу повеќе, па затоа ќе ве сака повеќе.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести