Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

СТРАШНА ИСПОВЕД НА ДЕВОЈКА КОЈА ЗАВРШИЛА НА ОПЕРАЦИЈА: За малку можев да УМРАМ затоа што многу често носев танга!

Хилари Зинк морала итно да биде оперирана затоа што пречесто носела танга-гаќи кои и предизвикале сериозен здравствен проблем. Хилари на ТикТок открила дека можела да го загуби животот заради долна облека. Имено, со недели чувствувала силна болка во пределот на задникот, а сфатила дека ситуацијата е влошена кога не можела да го издржи летот со авион.

Не можела да седи, а болката ја споредила со онаа од хемороиди.

„И реков на мајка ми дека не знам што не е во ред со мојот задник и дека ме боли веќе неколку недели. Бараше од мене да види. И покажав, но ништо чудно не можеше да види. И реков дека не сум паднала и дека не знам зошто ме боли, а мајка ми веднаш предложи да појдеме на лекар“, рекла Хилари. 

После прегледот и бил востановен апсцес кој можел да и го загрози животот, па итно била оперирана. Како што и објасниле танга-гаќите кои често ги носела предизвикале исеченица која се инфицирала и се претворила во пилонидална циста. Откако го објавила видеото во коментарите многу жени откриле дека се соочиле со истиот проблем.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...