Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ГОЛЕМА АКЦИЈА ВО КАВАДАРЦИ – СЕ АПСАТ ДИЛЕРИ И НАСИЛНИЦИ, ЗАПЛЕНЕТА Е ДРОГА

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на дрога.

Според информациите кои дојдоа до нас од граѓани очевидци повеќе лица кои досега важеле за недопирливи се уапсени и се вршат претреси на повеќе локации во Кавадарци.

Очекуваме повеќе информации од МВР.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...