Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Република Српска ќе ги ЗАТВАРА УЧИЛИШТАТА !!!

Прекинува едукативна работа, настава во просториите на основните и средните училишта во Република Српска во периодот од 26 октомври до 1 ноември, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот.

Се суспендира работата на продолжен престој во просториите на основните училишта во Република Српска од 26 октомври до 1 ноември.

Основните и средните училишта се должни да предаваат на далечина преку електронски средства за комуникација.

Начинот на спроведување на учење на далечина ќе биде пропишан со посебна инструкција издадена од министерот за образование и култура.

Вчера, српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, прв на отворањето на јавната болница во Бјелина соопшти дека, со оглед на големиот пораст на бројот на заболени од вирусот корона, училиштата ќе бидат затворени.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...