Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

“Ги поздравувам сите свои пријатели, а посебно непријателите и нека знаат дека сум жив и здрав“

Извадок од книгата на Драгиша Ковачевиќ “Дерби“

“Една вечер во живо во студио Б водев емисија Трето полувреме, кога странски медиуми јавиле дека на боиште загинал Аркан, и од режија ми јавија дека ме вика негов близок соработник, зака нешто важно да ми каже.

Кога стапив во врска ме праша:

– Сакаш ли Жељко да ти се вклучи во програма?

Неколку минути подоцна се јави во програма.

Знам само дека рече:

– Ги оздравувам сите свои пријатели, а посебно непријателите и нека знаат дека сум жив и здрав“.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...