6 C
Skopje
вторник, април 20, 2021
spot_img

БОРИСОВ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

Премиерот на Република Бугарија Бојко Борисов на својот Фејсбук профил објави дека е позитивен на Ковид-19.

„Иако РЗИ официјално го укина мојот карантин, уште во петокот ги одложив сите состаноци и јавни настани за наредните денови. По два ПЦР-теста, од денеска сум позитивен на COVID-19. Чувствувам малаксаност, во моментот, по проценка на лекарите, останувам на домашно лекување. Сите контакти со мене се доставени до РЗИ. Сигурен сум дека заедно ќе се справиме“, напиша на Фејсбук премиерот на Бугарија Бојко Борисов.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести