Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

АЕРОДРОМ, ЦЕНТАР И КАРПОШ ПАК СЕ НА ВРВОТ – Еве ги деталите за скопските општини

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 261 позитивен на коронавирус во Скопје, додека  оздравени се  112.

Битката со вирусот во Скопје ја загубија четири пациенти  на возраст од 36, 60, 65 и 53 години.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во Скопје од почетокот на епидемијата изнесува  11024 од кои активни се 3320.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 159

• Гази Баба – 403

• Аеродром – 649

• Карпош – 516

• Центар – 510

• Кисела Вода – 387

• Ѓорче Петров – 275

• Бутел – 132

• Шуто Оризари – 22

• Студеничани – 6

• Сарај – 21

• Арачиново – 10

• Илинден – 58

• Сопиште – 27

• Чучер Сандево – 12

• Петровец –19

• Зелениково – 8

• Странец – 19

• Нераспределен- 87

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...