Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

(ФОТО) Ева е најпознатата спортска новнарка во Албанија, А ИМА И ЗОШТО

Ева Мурати е најпознатата спортска новнарка во Албанија. Таа е водителка на емисијата „ Tring sport“ а специјалност и е фудбалот.  Ева е поранешна манекенка, со препознатливи гради  и стотици илјади обожавалтели на Инстаграм.

Зборува неколку јазици а е и голем побродник за женските права.

најчитани вести

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...

Македонија

Доцна синоќа некаде околу 22 часот и 50 минути, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Р.Б.(46) од...