Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ИЗБЕГНАТА ТРАГЕДИЈА во Кичево: Се самозапали автомобил во движење

Во Кичево вчера околу 14:30 часот, при движење се самозапали патнички автомобил „голф“ на улицата „22 Декември“.

– Возилото било управувано од лицето Б.Д (51) од Кичево, а нема повредени лица, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стеган Димоски.

Тој додаде дека Територијалната против пожарна единица веднаш интервенирала и го изгаснала пожарот. 

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...