1.8 C
Skopje
недела, ноември 27, 2022

ИЗБЕГНАТА ТРАГЕДИЈА во Кичево: Се самозапали автомобил во движење

Во Кичево вчера околу 14:30 часот, при движење се самозапали патнички автомобил „голф“ на улицата „22 Декември“.

– Возилото било управувано од лицето Б.Д (51) од Кичево, а нема повредени лица, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стеган Димоски.

Тој додаде дека Територијалната против пожарна единица веднаш интервенирала и го изгаснала пожарот. 

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img