Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Дечко и со киселина и го спржи лицето, ПА НАПРАВИ 400 ОПЕРАЦИИИ – ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДА (ФОТО)

Британската водителка Кети Пајпер неодамна ја имапе 400-тата операција, со што се поправија последиците од нападот што го доживеа пред 12 години, кога еден човек, ангажиран од нејзиното поранешно момче, и фрли сулфурна киселина во лицето.

– Нејзиното око се опоравува добро е и не може доволно да му се заблагодари на неверојатниот медицински тим. Операцијата беше направена на очниот капак, изјавил менаџерот на познатата Британка.

Таа во моментов е во болница на лекување за да спречи каква било инфекција.

https://www.instagram.com/p/CGVXzU0DKrw/?utm_source=ig_embed

Кети во нападот целосно го изгуби видот на левото око, а поради компликации, мораше да оперира уште едно здраво око.

За време на нападот, таа беше на почетокот на нејзината водителска и манекенска кариера и уживаше огромна популарност. Во нејзините раце ја имаше и титулата Мис Винчестер, така што злобниот план на нејзиното тогашно момче Даниел Линч стави крај на сè.

Инаку, пред грозоморниот чин, тој ја силувала Пајпер осум часа.

На крајот беше уапсен и осуден на доживотен затвор. Минималната казна што мора да ја отслужи, дури и ако добие помилување, е 16 години.

https://www.instagram.com/p/CGhT0Y9jWt9/?utm_source=ig_embed

најчитани вести

Македонија

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на кој не се предложени нови рестриктивни мерки за заштита од Ковид-19, потврдија за МИА од Министерството...

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...