Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ГО ПРОДАВА СВОЕТО МЛЕКО! Млада мајка развила бизнис, а ЕВЕ ЗОШТО луѓето го КУПУВААТ нејзиниот производ

На многумина ова им е несватливо!

Мајчиното млеко е единствено кое е создадена специјално за бебиња и содржи се што им е потрбно.

Млада мајка Џули Денис (32), коај има две деца, се досетила во време на корона вирус и финансиска криза да го продава сопственото млеко, со кое доела сурогат бебе. Таа досега заработила 19.000 евра.

Бидејќи била сурогат мајка, после шест месеци доење сватила дека на детето не му треба млеко, па одлучила да ја продава својата драгоцена течност. Таа продава 28 грама млеко за 90 американски центи на семејства чии мајки неможат да имаат природно млеко.

– Не е се во парите, сакам да помогнам на луѓето во невреме, но и секако она што ќе заработам ќе значи за моето семејство и на мене – рекла Денис.

Мајчиното млеко е супериорно во однос на било која друга врста храна која било кога на своето дете ќе му се даде.

Од начинот на кој се прилагодува на потребите на детето, до својата имунолошка моќ, мајчиното млеко вероватно е најсупериорна храна во свет.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...