Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Боки е пак во Шутка

Бојан Јовановски од пред неколку дена повторно е во затворот во Шутка. Иако неговата здравствена состојба е лоша тој упорно се држи во Истражниот затвор. Таму нема никакви услови за нега по операцијата на желудникот, но залудни се барањата на неговите адвокати да биде во домашен притвор.

Боки речиси еден месец беше во Градската болница Св.Наум Охридски, а од пред неколку дена е вратен во Шутка.

Вчера се одржа јавна седница во Апелација за барањето на одбраната, на Јовановски мерката ефективен притвор да биде заменета со домашен. Одлуката ќе биде соопштена за неколку дена, но како што велат неговите адвокати не веруваат дека судот ќе се одважи и ќе ја промени.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...