Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

(ФОТО) Рита Ора се појави во екстравагантно издание доцна во ноќта

Рита Ора доцна во ноќта беше видена со познатиот пејач, Левис  Капалди.

Албанската пејачка Рита Ора се очекува наскоро да ја објави нејзината најнова песна во соработка со Левис  Капалди, пишуваат странските медиуми.

Така барем сите мислат откако парот беше виден заедно доцна во ноќта и извори велат дека ова може да биде песна на годината.

„Може да се направи нешто многу посебно. Што се однесува до Велика Британија, тие се две од најголемите имиња во музиката што прават песни во моментов. Средбата се случи случајно “, рече изворот.

Ова не е прв пат двете големи музички имиња да соработуваат заедно.

За што точно станува збор, се верува дека ќе биде јавно објавено наскоро.

Но тоа што привлече најмногу влијание беше облеката на пејачката.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...