Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Трикови кои ги користат жените КОГА САКААТ ДА ФАТАТ ПОСТАРИ БОГАТИ СПОНЗОРИ

Многу жени ја користат интернет платформата Тик Ток за да се пофалат со купишта пари и луксузни подароци што ги добиле од постари богати мажи. На нивните видеа тие даваат совети и на други жени како да ги фатат богатите, известуваат странските медиуми.

Популарниот хаштаг #SugarBabies собра повеќе од 211,4 милиони прегледи на платформата за споделување видео на Тик Ток, а илјадници млади жени откриле како добиле дизајнерски чанти, луксузни патувања, па дури и скапи автомобили од мажите кои ги запознале преку Интернет.

Некои жени дури признаваат дека на своите момчиња им испратиле список со желби со скапи чанти Хермес Биркин и накит од Картие вреден 45.500 долари, луксузни работи за кои многу жени би сонувале.

На едно видео, една жена од Америка призна дека тајната е да напишете кратка и интересна биографија, да не го користите своето „сопствено име“ и да се преправате дека веќе го имате „животот што го сакате“.

Чувајте ја вашата биографија кратка и слатка, но не и здодевна. Важно е да опишете како замислувате идеален партнер, но не и да ја откриете вашата личност. Исто така, не сакате да кажувате премногу за себе во описот од безбедносни причини, плус нема да имате за што да зборувате подоцна – напиша коррисничката на оваа социјална мрежа.

Таа исто така рече дека профилот треба да ја открие вашата естетика и да рефлектира каков вид богат човек барате.

– Немој да кажуваш дека претпочиташ тивки ноќи со чаша вино и добра книга ако објавуваш слики на кои пиеш со девојки – рече таа.

Но, за оние кои претпочитаат готовина наместо подароци, таа предложи да бидете искрени во врска со тоа, како и да се согласите колку ќе биде тој хонорар и во замена за што.

Таа исто така рече дека не можете да бидете премногу пребирливи во „ловот“ на богат човек и дека треба „да одлучите што точно сакате на првиот состанок, а потоа да им се обратите на сите што можете“.

Многу жени на Тик-Ток покажуваат луксузни подароци

Бри од Пенсилванија гордо покажа авионски билет за Лас Вегас на своето видео, обележано со хаштаг #SugarBabies, заедно со картичка со 1455 долари за трошење и кутија со алкохол.

Триш од Америка, кој го користи хаштагот на ТикТок за да се пофали со својот екстравагантен начин на живот, сподели клип кој ги прикажува деталите од списокот за подароци што и ги испратил нејзиниот богат партнер – кој вклучува слушалки од Ер Под, скап парфем и билети за концерт.

Маргарет од Хјустон редовно ги споделува своите кратки снимки додека вози Ферари, автомобил на нејзиното богато момче и престојува во луксузни хотели. Едно видео открива како „спонзорот“ и дал луксузен автомобил – Мерцедес-Бенц Ц класа, а цената за тој модел достигнува 209 000 долари, пренесува Сан.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...