Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Ѓорѓе Давид жестоко го прозва Раста: ЌЕ ОДГОВАРАШ БИДЕЈЌИ СИ ИДОЛ НА ДЕЦАТА

Стефан Ѓуриќ Раста неодамна беше уапсен за поседување недозволени супстанции, а сега по тој повод се огласи и Ѓорѓе Давид.

Жал ми е за него. Момчето прави одлична приказна, го следат, заработува добро, има добро посетувани настапи, тој е sвезда на тие деца. И тогаш како последен Индијанец дозволи да биде фатен со дрога. И, која е пораката??, Се запраша Ѓорѓе.

Страшно е што некои sвезди не се соодветно казнети. Дали е вистина дека нашле половина килограм или килограм во гајба? Кога купувам ајвар, јас земам 15, 20 тегли за себе. Но, едно е ајвар, а друго е трева. Јас сум дури и за легализација на марихуаната за медицински цели, но додека законот не го одобри, сине, ти си одговорен, додаде Давид за„ Свет “, како што објавија медиумите, а потоа заклучи:

„Тој треба да биде осуден како и секој друг граѓанин на оваа земја.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...

Македонија

Платениот убиец од Никшиќ Петар Мујовиќ 19), кој беше уапсен пред три дена, на полициското рочиште призна дека му биле исплатени половина милион евра...