Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ТЕСТ НА ЛИЧНОСТА ОД ХАРВАРД без грешка открива за што сте создадени! Фрлете поглед на сликата

Професорите од Харвард тврдат дека со оваа фотографија можат мошне прецизно да ја анализираат личноста. Се што треба да сторите е да „фрлите“ поглед на сликата и да кажете што прво сте виделе:

  • Кокошка
  • Профил на жена со црвени усни
  • Чудно лице на маж

КОКОШКА

Вашето внимание секогаш е насочено кон најситните детали и лесно ви е да се концентрирате. Добро го забележувате светот кој ве опкружува, а идеална професија за вас било се она што е поврзано со технологијата.

ЖЕНА

Често имате потешкотии да се фокусирате на еден детаљ или една работа, затоа што мислите и фантазијата постојано ви летаат во креативен вртлог. Идеално би било да се бавите со некоја уметност, новинарство, маркетинг…

МАЖ

Само вистинските генијалци, кои размислуваат поинаку од другите и поместуваат граници со своите иде на овој тест на личност ја вртат сликата која ја добиле. Во тој случај на неа гледаат лице на чиуден маж. Ако сте меѓу нв, честитки, можеби би требало да размислите за претседателска кандидатура.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...