Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ТАЖНА ВЕСТ: Почина Трајче Нешковски, раководител на Ковид-единицата во детската болница “Козле”

Во денешната сообраќајна несреќа што се случи на улицата „Рузвелтова“, почина 32-годишниот Трајче Нешковски, кој порано беше потпретседател и генерален секретар на подмладокот на СДСМ. Тој бил и пулмолог, а ја раководеше и Ковид-единицата во детската болница „Козле“.

Колегите од болницата и сопартијците од СДСМ со големо жалење ја соопштија тажната вест.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...