Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ПОЛИЦИЈАТА ГО БАРА ГАГИ ЏОГАНИ: Српското обвинителство нареди апсење

Третото основно јавно обвинителство во Белград издало наредба до полицијата да го уапси Газмен Џогани, попознат како Гаги Џогани, затоа што тој не одговорил на поканата да се појави во ова обвинителство денес.

– Осомничениот не одговори на повикот на Третото основно јавно обвинителство во Белград, кој беше испратен преку полицијата за денес, и беше издадена наредба осомничениот да се доведе во кривична постапка за сторено кривично дело неовластено поседување наркотици – соопшти обвинителството.

Гаги беше уапсен на 16 септември, кога полицијата кај него пронајде мало количество кокаин. Тој потоа се бранеше дека бил под голем стрес и дека дрогата била за негова лична употреба.

најчитани вести

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...