Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ПОЛИЦИЈАТА ГО БАРА ГАГИ ЏОГАНИ: Српското обвинителство нареди апсење

Третото основно јавно обвинителство во Белград издало наредба до полицијата да го уапси Газмен Џогани, попознат како Гаги Џогани, затоа што тој не одговорил на поканата да се појави во ова обвинителство денес.

– Осомничениот не одговори на повикот на Третото основно јавно обвинителство во Белград, кој беше испратен преку полицијата за денес, и беше издадена наредба осомничениот да се доведе во кривична постапка за сторено кривично дело неовластено поседување наркотици – соопшти обвинителството.

Гаги беше уапсен на 16 септември, кога полицијата кај него пронајде мало количество кокаин. Тој потоа се бранеше дека бил под голем стрес и дека дрогата била за негова лична употреба.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...