Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ШТО МАЖИТЕ САКААТ КАЈ ЖЕНИТЕ – 10 работи кои треба да ги знае секоја жена

Сите жени се генерално убедени дека мажите се заљубуваат во нив поради нивниот совршен изглед. Сепак, вистината е многу поразлична и нема никаква врска со совршено тело, совршена шминка и провокативна облека, се работи за мали нешта на кои жените обично не обрнуваат внимание.

1. Заоблен стомак

Спротивно на популарното верување, затегнатиот стомак не е она кон што мажите се стремат кога ќе помислат на жена. Нема ништо поубаво од женскиот стомак што е помек и заоблен. Една од најубавите жени на сите времиња, Мерилин Монро, рече „Жената без стомак е како куќа без балкон“.

2. Добар апетит

Жените кои се премногу загрижени за својата исхрана не се воопшто привлечни за мажите. Имајте здрав апетит, и ако јадете што сакате без страв, не грижете се што другите ќе мислат и велат дека е она што го сакаат мажите. Се разбира, тоа не значи дека треба да се прејадете на првиот состанок.

3. Очила

Ако носите очила уште од раните тинејџерски денови, тоа навистина може да биде тортура, кога сте возрасни, тоа дава сосема спротивен ефект. Всушност, девојките и жените со очила ќе бидат позабележителни од оние кои не ги носат. Очилата ќе направат да изгледате независно и како да сте полни со самодоверба.

4. Утринско истегнување

Секако, мажите сакаат кратки здолништа и високи потпетици, но за нив е привлечно да гледаат жена во домашно опкружување. Мажите сакаат кога ќе станете од кревет, се истегнувате и носите пижами. Мажите гледаат на таквите жени како поотворени и поранливи.

5. Неуредна коса

Можете да потрошите многу време и пари за вашата коса да изгледа совршено, но мажите обично секогаш ќе се одлучат за вашата природна коса. Всушност, неуредната, природна коса е попривлечна за мажите од онаа што е совршено средена.


The woman with a wild unhealthy hair.

6. Без шминка

Мажите најмногу сакаат девојки кои носат природна шминка или воопшто не се шминкаат, и тоа не само затоа што сакаат природно. Многу мажи ги прогонува самата помисла дека ќе ве бакнат и дека еден тон кармин ќе остане на нивните усни.

7. Брчки

Брчките ги погодуваат жените повеќе отколку мажите. Всушност, многу мажи сметаат дека брчката е привлечен детал. На крајот на краиштата, брчките се доказ за нашето искуство, мудрост и зрелост.

8. Бикини зона која не поцрнела на сонце

Жените често се вознемируваат кога ќе ја видат разликата помеѓу областа на бикини и остатокот од кожата. Сепак, се чини дека овој „проблем“ воопшто не им пречи на мажите. Всушност, овој контраст на бојата на кожата ќе биде привлечен за многу мажи.

9. Макси здолништа

Долгото здолниште не е помалку привлечно од мини здолништето. Макси здолништата се како тајна само што чекаат да бидат откриени. Дури и ако вашиот маж досега ги видел вашите нозе милион пати, ова здолниште дефинитивно ќе ја скокотне неговата фантазија.

10. Нозе

Стапалата на својата девојка повеќето мажи ќе ги сметаат за исклучително привлечни. Помина времето кога мажот можеше да ги види нозете на жената само по брак. Сепак, и покрај тоа што денес е послободно време, женските нозе се сепак привлечни за мажите.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...

Свет

Принцот Азим, син на султанот од Брунеи, починал на 38-годишна возраст, потврди владата на таа земја. Азим, кој бил четврти во редот за државниот...