Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ТРАГЕДИЈА: 18 годишна девојка ПОЧИНА откако ја удрило струен удар

На 11.10.2020 година во СВР Струмица било пријавено дека во Итна медицинска помош била донесена Е.Б.(18) од с.Баница, која била почината од струен удар.

Веднаш по пријавување на настанот формирана е увидна екипа од СВР Струмица и заедно со Јавен обвинител од ОЈО Струмица извршен е увид на местото на настанот.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...