Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Новак поради “Рафаел“ останал без “ПЕКАРНИЦА“ : Водителка на РТС станала ХИТ поради лапсус

Снимката со голема брзина се раширила по социјалните мрежи.

Водителка на РТС Миљана Лазиќ ги насмеала гледачите со најава за тенискиот меч Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал на Ролан Гарос.

Иако Новак не го победил Надал, водителката со својот лапсус успеала многумина да ги насмее, а нејзината снимка стана хит на Твитер и се шерува со невероватна брзина.

Милијана читајќи ги утринските вести за финале на Ролан Гарос пехарите ги пермутирала во пекари, а потоа со комбинација на имиња и презимиња го променила и името на Надал.

– Ѓоковиќ има прилика да стане прв тенисер кој има најмалку две пекари на секој од четири Грен слем. Ова е 56. меч на Новак и Рафал, а најдобариот тенисер на денешницата води со 26-29 победи – рекла водителката.

Да потсетиме, Новак не успеал да добие “пекара“ и од Надал ги загубил сите три сета.

Погледајте како лапсусот на водителката ги насмеа многумина на социјалните мрежи

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...