Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА КАЈ ТРУБАРЕВО, ЕДНО ЛИЦЕ ПОЧИНА, ДРУГО СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ

Тешка сообраќајна несреќа попладнево се случи во населеното место Трубарево.

Според неофицијални информации возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во мотор. Лицето кое управувало со моторот од ударот летал десетина метри и загинал на лице место. Во несреќата удрено е и дете според информациите кое се наоѓа на карил и се бори за живот.

Според очевидци страшна била целата слика велат било вистински хаос.

Извор: Сител тв

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

По долго боледување на 51 година утринава почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на групата Комити. Си замина еден голем Вардарец, еден...