Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО: Вечерва полициска акција во Охрид- УАПСЕН Сакич

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта.

Според информациите со кои располагаме специјалните полициски сили го извршиле апсењето, кај истиот е пронајдена одредена количина на дрога и во моментов се вршат претреси во неговиот дом.

Медиа.мк ексклузивно дознава дека уапсениот А.И.- Сакич бил исклучително близок човек на една од најголемите нарко банди во Македонија.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

По долго боледување на 51 година утринава почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на групата Комити. Си замина еден голем Вардарец, еден...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...