Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

„Ако гласате за Бајден, ќе ви испратам РАЗГОЛЕНА фотографија”

Во последните неколку децении, заедно со развојот на технологијата и менувањето на свеста, се одвива и нов вид на лобирање и собирање на политички гласови. Доказ дека во љубовта, војната и политиката е се дозволено, е младата Јутјуберка, која одлучила да ја поддржи претседателската кампања на Џозеф Бајден така што на сите што ќе гласаат за него, ќе им прати свои експлицитни фотографии.

Тана Мариа Монгау од Лас Вегас има само 22 години, а веќе станала планетарно популарна како пејачка, јутјуберка, инфлуенсерка, а од скоро е и модел на платформата “Only Fans”. Во центарот на вниманието на јавноста била неколку пати поради своите бурни романси и содржините кои ги објавува на социјалните мрежи, а овој пат вниманието на Американците го привлекла со начинот на кој одлучила да го поддржи Џо Бајден во трката за претседател на САД.

Имено, секој што ќе го даде гласот за Бајден, од Тара ќе добие бесплатна експлицитна фотографија на мрежата “Only Fans”. Сепак, за тоа бара и доказ дека тој навистина го добил гласот.

„Ако ми пратите доказ дека сте гласале за Бајден, ќе ви пратам разголена фотографија бесплатно”, рекла таа.

Дека Бајден можеби добро ќе профитира од нејзиното лобирање, зборуваат бројките на нејзиниот профил на Инстаграм. Имено, ја следат повеќе од 5,4 милиони луѓе на оваа социјална мрежа, што не чуди ако се земе во предвид фактот дека во главно поставува провокативни фотографии на кои е речиси гола.

Пред пет дена, таа на својот профил објавила монтирана фотографија од себе и Бајден, на која на своето тело во минијатурна долна облека го ставила лицето на противкандидатот на Трамп со хаштаг “#BootyForBiden”.

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....